Rubriigid
Üritused Uued üritused

18.06.2023 Veeohutuse perepäev

18.06.23 toimus Ujume koos ujumiskooli eestvedamisel Veeohutuse perepäev Harku järvel. Perepäeva külastajatel oli suurepärane võimalus saada praktilisi teadmisi ja oskusi, kuidas ohutult veekogus ning selle ääres käituda. Sündmuse ajakava oli tihedalt täis õpetlikke ja lõbusaid tegevusi.

Kohapeal õpetas  PPA Meregrupp viskama päästerõngast ning näitas päästevarustust. Vanemad lapsed ning täiskasvanud said proovida Päästeameti virtuaalreaalsuse mänge. G4S rannavalve tutvustab rannavalvuri ametit ning sõidutas lapsi kaatriga. Kohapeal õpetas MTÜ Impecunious, kuidas valida ning korrektselt panna selga päästevesti. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid õpetasid nuku peal elustamist. Spordiklubi Nord korraldas avaveeujumist, kus oskajad panid ennast proovile ning turvaliselt ujusid Harku järves 500m või 1000m distantsi.  Eesti Allveeliit viis läbi laste märgiujumisi distantsidele 25m, 50m, 100m ja 200m. Üritusel õpetas Supsurfing, kuidas ohutult sõita SUP aerulauaga. Pisimate laste jaoks korraldasid Ujume Koos ujumiskooli treenereid vahvaid liikumismänge ning “Appi” hüüdmise katset. Kohapeal näitasid oma oskusi päästekoerad Märjad käpad. Ürituse ajal sai jälgida Veemoto võidusõite ning tutvuda nende paatidega. Haabersti linnaosa Valitsuse telgis said lapsed meisterdada vanemate kontaktandmetega käepaela.

Ujume Koos ujumiskool tänab suurepärase koostöö eest Päästeametit, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, PPA Meregrupi, Supsurfingut, Haabersti Linnaosa Valitsust, MTÜ Impecunious ning vetelpäästekoerte grupi “Märjad käpad”.

Suured tänud ürituse toetajatele: Tallinna Haridusamet, Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiuamet, Haabersti Linnaosa Valitsus, Vichy vesi, Forus, Swedbank ning Europark.  

Järgmisel aastal toimub Veeohutuse perepäev 16.06.2024. Oled oodatud!