Mida laps ujumistunnis vajab?

Ujumispüksid/ujumistrikoo. Ujumisriided peavad istuma hästi ega tohi piirata keha vaba liikumist. Soovitame kasutada lihtsa lõikega üheosalist ujumistrikood, millel ei ole liigseid paelu ja muid lisadetaile. Ujumisriietuse juures on oluline, et laps saaks selle iseseisvalt selga. Pesemisvahendid. Enne ujumistundi on ilma ujumisriieteta pesemine kohustuslik! Peale ujumist soovitan kloorine vesi endalt ja ujumisriietelt maha loputada.

Ujumismüts. Pikkade juuste ja pika tuka korral tuleb juuksed korralikult kinni panna. Selleks võib kasutada ka silikoonist ujumismütsi.

Rätik. Lapsel kaasas olev rätik peab sobima lapse pikkusele. Liiga suur rätik kipub lohisema mööda maad, märgub ning laps võib selle tõttu komistada.

Ujumisprillid. Veega kohanemise ajal lapsel pole prille vaja. Prille võib soetada siis kui laps hakkab sukelduma. Ujumisprille valides küsige prille, mis vastavad lapse vanusele ning proovige enne ostmist, kas konkreetsed prillid sobivad lapse näo kujuga.

Plätud. Plätud on vajalikud selleks, et vältida libastumisi märjal põrandal. Basseini jaoks sobivad plätud, mille taldadel on muster.

X