Treeningud

Beebiga ujumine ja väikelaste ujumiskursused koos vanemaga

Beebiga ujumine on suurepärane võimalus koos vanemaga veerõõme nautida ning õppida. Lapsed vanuse 3 kuud kuni 4 aastat on oodatud tundi koos vanemaga. Vesi loob ideaalse keskkonna, et ühiselt kvaliteetaega veeta. Beebiga ujumine aitab luua tugevama sideme lapse ja vanema vahel, õpitakse teineteist usaldama ning kehakeelt mõistma. Vees on vanem ja laps ühel tasapinnal, silmsidet hoides on lapsel turvaline uusi väljakutseid vastu võtta. Tund annab vanematele hea võimaluse olla “kohal” – ei samaaegset kodu koristamist, söögi tegemist, telefone..puhas kvaliteetaeg lapsega.

Lisaks on vesi väikelapsele ka väga kasulik – vesi lõõgastab, tugevdab immuunsussüsteemi, paraneb koordinatsiooni, vähendab lihaspinget, arendab keha ning tekitab ka hea söögiisu ja une.

Treeneril on vees toetav roll, luues meeldiva ning turvalise keskkonna õppimiseks ning veega sõbraks saamiseks. Õppimisprotsess toimub samm-sammult. Iga järgmine samm võetakse ette juhul, kui laps on selleks ise valmis. Esmalt kohanevad väikelapsed basseiniga. Vanema abiga õpitakse vees liikuma nii selili kui kõhuli asendis, vette hüppama ning kui laps on valmis, siis ka sukelduma, vee peal püsima, vees edasi liikuma. Meie jaoks on oluline, et vees oleks ka turvaline. Sellepärast õpetame nii lapsele kui ka vanemale tunnis erinevaid basseini reegleid ning räägime ka veeohutusest.

Tund on mänguline ja lõbus, kasutatakse uuenduslikke ja kaasaegseid mänguasju ning vahendeid. Oodatud on nii vanemad kui ka vanaemad, vanaisad või teised lähedased isikud lapsele. Tule beebide ja väikelaste ujumistundidesse ning panusta oma lapse arengusse ning tervisesse. Ujumistunnid toimuvad Tallinnas Mustamäel, Elamus Spa-s ning Harjumaal Saue ujulas. Registreerida saab siin.

Ujumiskursused lastele 3-7a

Meie ujumistundide eesmärgiks on aidata luua laste ja vee vahelist sõprust, mis jääb kestma elu lõpuni. Lapsed vanuses 3-7 aastat on oodatud vette ilma lastevanemateta. Turvalisuse ja õppeedukuse tagamiseks on rühmas kuni 8 last ja treener on nendega kogu tunni vältel vees. Sellises rühmas saab iga laps piisavalt tähelepanu ja individuaalset lähenemist. 

Paljud uuringud on näidanud, et mida varem laps teeb tutvust veega, seda lihtsam on temal tulevikus ujumist selgeks saada. Eelkooliealiste laste ujumistundides me kohaneme vee kui keskkonnaga. Õpime vees kõndima, jooksma, hüppama ja pritsima. Kui lapsed tunnevad ennast vees hästi, hakkame omandama nelja põhioskust, milleks on sukeldumine, hõljumine, libisemine ning edasi liikumine. Iga põhioskuse omandamise tunnustamiseks kingime lastele omandatud oskuse rinnamärgi ja diplomi (rohkem märgiujumisest siit

Ujumiskursused lastele toimuvad Tallinnas Elamus Spa-s, Õismäe ujulas,  Sõle Spordikeskuses ning Harjumaal Laagri ning Saue ujulas. Registreerimine siin.

Väike vetelpäästja hobirühma tunnid (7-12a)

Soovime anda 7-12 aastastele lastele vee kompetentsust, mis koosneb heast ujumisoskusest, veeohutusalastest teadmistest ning vetelpääste oskustest.

Meie põnevad “Väike vetelpäästja” tunnid keskenduvad alguses ujumistehnika õppele. Meie eesmärgiks on õpetada lastele ujumist selliselt, et nad suudaksid läbida pikemaid vahemaid minimaalse jõu kuluga. 

Samaaegselt tehnikaõppega tutvustame lastele veeohutusalaseid teadmisi ning teeme praktilisi ülesandeid basseinis. Käsitleme oma tundides selliseid teemasid nagu erinevad päästevestid ja nende kasutamine, päästevestiga vees edasi liikumine, orienteerumine, veest välja tulek ja vette sisenemine. Toimetulek külmas vees, tundmatus kohas vette minek, talveohutus, abivajaja märkamine, abikutsumine. Räägime erinevatest veekogudest ning millega peab kindlasti arvestama kui nendes ujuda.

Kui laps on omandanud piisava ujumisoskuse siis tutvustame erinevaid päästmise võtteid, mis vastavas oskustele ja vanusele. Tunnid on mängulised ning vastavad laste eale. Tunde viivad läbi ujumistreenerid, kes on läbinud vastava väljaõpe Eesti Vetelpääste Seltsi poolt.

“Väike vetelpäästja” tunnid toimuvad Sõle, Õismäe, Elamus spa ning Saue ujulates.

Registreerida saab siin.

Eratunnid

Viime läbi ujumise eratunde beebide, laste ning täiskasvanutega. Beebide ning väikelaste personaaltundidesse ootame vette ka vanemaid. Meie treenerid oskavad juhendada edasijõudnute, algajate kui ka suure veehirmuga inimeste ujumistunde. Tunde viime läbi Tallinnas ja Harjumaal, kokkuleppel kliendiga. Peale igat tundi saadab treener kliendile lühikokkuvõte tunnist ning omapoolsed soovitused, kuidas ja mida võiks edaspidi harjutada.

Personaaltund maksab 30 eurot, millele lisandub oma sissepääs ujulasse. Oma soovist tulla ujumise eratundi, teavitage meid e-kirja teel ujumekoos@gmail.com

Liikumistunnid

Liikumistunnid toimuvad sügisel ja kevadel (Laagris, Põhja-Tallinnas, Mustamäel). Meie tunnid on mängulised, fantaasiarikkad ning aitavad arendada lastes loovust. Oma tundides arendame lastes selliseid oskusi nagu tasakaal, viske oskus, täpsus, koordinatsioon, hüppevõime ja koostöö. 

Õues õppides on laps loomulikul viisil aktiivne ja õpib kogu kehaga. Õppimisest saab tervik – puudutatud saavad nii keha, mee kui vaim. Liikumistundides kasutame muuhulgas „Lugu liigutuse taga“ ning “Tuultega võidu” koolitustel õpitud mängulisi tegevusi. Meie liikumistunnid sobivad lastele vanuses 4-8 aastat.

Veeohutusteadmiste tund koolidele ja lasteaedadele

Me usume, et head harjumused ja käitumismustrid kujunevad lapsel juba eelkoolieas. Seepärast oleme välja töötanud veeohutuse teemalise eritunni, mis on mõeldud 5-12 aastastele lastele. 

Veeohutuse tund sisaldab:

 • Basseini renti
 • Arutelu basseini ääres veeohutuse teemadel Päästeameti poolt väljatöötatud teemakaartide abil
 • Tunni läbiviimist (kaks juhendajat lastega vees) 

Veeohutuse tunnis käsitleme järgmisi teemasid:

 • Basseini reeglid ja ohutus
 • Veeohutus veekogus ja selle ääres
 • Kuidas õigesti panna päästevest selga
 • Päästevestiga vette sisenemine ja väljumine
 • Ujumine päästevestiga
 • Toimetulek külmas vees
 • Abivajaja märkamine 
 • Abi kutsumine

Tund on mänguline ning vastab laste eale. Ujumisoskus ei ole kohustuslik. Osalustasu 8 eurot lapse kohta, rühma suurus 15-24 last, tundi viib läbi 2 ujumistreenerit.

Kirjuta meile oma soovist aadressile ujumekoos@gmail.com

Ujumiskursused täiskasvanutele

Täiskasvanute ujumiskursused toimuvad nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Ujumistundide peamine eesmärk on ujumisoskuse omandamine ja erinevate ujumisviiside tehnika õppimine.

Kõigepealt pöörame tähelepanu ujumise vundamendi loomisele ehk siis samm-sammult põhioskuste arendamisele vees. Alustame veega kohanemisest, sukeldumisest, hõljumisest, pöörlemisest, libisemisest ja edasiliikumisest kõhuli ja selili asendis. Kui need oskused on omandatud ja üle vaadatud, siis liigume krooli ja selili ujumise tehnika õppimisele. Vähehaaval võtame juurde ka liblika ja rinnuliujumise elemente. Mitmed täiskasvanud soovivad osaleda avavee ujumistel ja triatlonidel ehk siis pöörame tähelepanu ka pikemal distantsil osalejate treenimisele.

Treeningud on üles ehitatud mitmekülgselt, huvitavalt ja arendavalt. Tunnis saab korraliku koormuse nii algaja kui edasijõudnud ujuja/triatleet. Hooaja jooksul teeme ka eritunde, kus räägime veeohutusest ja ujume päästevestidega.

Registreerida saab siin.