Beebide ja väikelaste ujumine koos vanemaga

Beebide ja väikelaste ujumine on suurepärane võimalus koos vanemaga veerõõme nautida ning õppida. Lapsed vanuse 4 kuud kuni 4 aastat on oodatud tundi koos vanemaga. Vesi loob ideaalse keskkonna, et ühiselt kvaliteetaega veeta. Beebiga ujumine aitab luua tugevama sideme lapse ja vanema vahel, õpitakse teineteist usaldama ning kehakeelt mõistma. Vees on vanem ja laps ühel tasapinnal, silmsidet hoides on lapsel turvaline uusi väljakutseid vastu võtta. Tund annab vanematele hea võimaluse olla “kohal” – ei samaaegset kodu koristamist, söögi tegemist, telefone..puhas kvaliteetaeg lapsega.

Lisaks on vesi väikelapsele ka väga kasulik – vesi lõõgastab, tugevdab immuunsussüsteemi, paraneb koordinatsiooni, vähendab lihaspinget, arendab keha ning tekitab ka hea söögiisu ja une.

Treeneril on vees toetav roll, luues meeldiva ning turvalise keskkonna õppimiseks ning veega sõbraks saamiseks. Õppimisprotsess toimub samm-sammult. Iga järgmine samm võetakse ette juhul, kui laps on selleks ise valmis. Esmalt kohanevad väikelapsed basseiniga. Vanema abiga õpitakse vees liikuma nii selili kui kõhuli asendis, vette hüppama ning kui laps on valmis, siis ka sukelduma, vee peal püsima, vees edasi liikuma. Meie jaoks on oluline, et vees oleks ka turvaline. Sellepärast õpetame nii lapsele kui ka vanemale tunnis erinevaid basseini reegleid ning räägime ka veeohutusest.

Tund on mänguline ja lõbus, kasutatakse uuenduslikke ja kaasaegseid mänguasju ning vahendeid. Oodatud on nii vanemad kui ka vanaemad, vanaisad või teised lähedased isikud lapsele. Tule beebide ja väikelaste ujumistundidesse ning panusta oma lapse arengusse ning tervisesse. Ujumistunnid toimuvad Tallinnas Mustamäel, Elamus Spa-s.

Registreerimine https://ujumekoos.ee/registreeri/