Rubriigid
Üritused Uued üritused

03.12.2023 Piparkoogivõistlus!

Detsembris korraldas Ujume Koos Ujumiskool koostöös Laagri ujulaga meeleoluka piparkoogivõistluse.

Võistlusel osales pea 100 noort koolilast.Võistluste eesmärgiks oli anda lastele positiivne võistluskogemus. Võistluste korraldamisel lähtusime Norra kuni 12 aastaste laste võistlemise põhiprintsiipidest. Võistluste põhifookuses oli positiivne kogemus, lapse individuaalne areng ning pingutus. Võistlustel said lapsed ujuda distantsi ajale, kuid me ei jaganud kohti ega pannud laste tulemusi pingeritta.

Ettevalmistus võistlusteks algas varakult. Alguses selgitasid treenerid lastele, milline saab olema meie võistlus ning seadsid iga lapsega individuaalseid eesmärke. Võistlustel õppisid lapsed, kuidas tulla toime närvipingega, kuidas toetada teisi võistlejaid, millal ja mida teha soojendusel, kuidas ja millal minna starti, mida teha peale distantsi sooritamist jne.

Peale võistlust sai iga laps personaalset tagasisidet oma soorituse kohta. Lapsed, kes esialgu ei soovinud võistelda, said teistele kaasa elada, olla treeneritele abiks ning peale võistlust arvasid, et järgmisel võistlustel tulevad ka starti.

Kuna ujumisoskus ei ole vaid distantsi läbimine ajale, vaid erinevate takistuste läbimine, katsumuste ületamine (mis oli novembris toimunud rahvusvahelise ujumise algõpetuse konverentsi “Learn to Swim” suur fookus), siis tegime lisaks põhidistantsile lastele ka takistusteraja. See oli laste jaoks üks meeleolukamaid hetki ujumisvõistlusel! Kokkuvõttes oli tegemist väga positiivse võistlus kogemusega laste jaoks.